Ломбардопедія

Ломбард (за назвою Ломбардії, регіону Італії) — спеціалізована комерційна організація, основною діяльністю якої є надання короткострокових позик під заставу майна громадян. Під заставу приймаються дорогоцінні метали та вироби з них, побутова та цифрова техніка, електроінструмент, транспортні засоби та нерухомість, а також інші цінні речі. Власнику майна (позичальникові) після укладення договору застави видається кредит готівкою або сума кредиту переводиться на його банківську картку.

Позичальник — сторона кредитних відносин, що бере позику (в нашому випадку у ломбарду) та зобов’язується повернути його, а також оплатити винагороду за кредитні послуги ломбарду.

Застава — майно, передане позичальником у власність ломбарду в якості забезпечення, що гарантує погашення боргу. Позичальник може викупити заставлене майно протягом терміну встановленого договором. Розмір викупу складається з суми, виданої ломбардом та відсотків, які є платою за користування грошима. Майно, що не затребуване позичальником у ломбарду вчасно, реалізується.

Оцінка — встановлення властивостей заставного майна в грошовому вираженні.

Кредит (лат. Сreditum — позику від лат. Сredere — довіряти) — в контексті ломбарду це взаємини між позичальником (заставодавцем) і ломбардом (заставодержателем), які означають рух суми кредиту від ломбарду до позичальника на умовах її повернення.

Договір застави — це угода, що визначає відносини між ломбардом (заставодержателем) і позичальником (заставодавцем), в силу якого ломбард по забезпеченому заставою кредиту має право в разі невиконання позичальником зобов’язань отримати відшкодування за рахунок вартості заставленого майна. Договір містить такі важливі умови:

  1. предмет застави;
  2. оцінка застави;
  3. розмір вимоги, забезпеченого заставою (сума кредиту та відсотків за користування);
  4. терміни погашення кредиту і сплати відсотків;
  5. порядок зберігання і розпорядження заставою;
  6. порядок стягнення на заставу.

Дорогоцінні метали — метали, які стійкі до окислення і корозії. Дорогоцінні метали, а також вироби з них, що приймаються в ломбарді — золото, срібло, платина.

Добавить комментарий